Teklif Al
Adana Hazır Beton Fiyatları

Adana Hazır Beton Fiyatları

Hazır beton fiyatları, inşaat sektöründe toplam maliyeti içinde en fazla yer tutan kalemdir. Hazır beton m3 fiyatları, şehre, işin büyüklüğüne, santrale olan mesafeye, betonun sınıfına bağlı olarak değişir. Adana hazır beton firmalarından Karay Beton, Adana’da hazır beton fiyatlarını ve hazır beton fiyatlarını etkileyen faktörleri sizler için derledi…

Hazır Beton Fiyatları Neden Artar?

Hazır beton fiyatlarını en çok etkileyen unsur, enerji fiyatlarıdır. Dünyada enerji fiyatlarının hızla yükselmesi sonucu hazır beton fiyatları artıyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’de döviz kurlarına bağlı olarak da fiyatlar yükseliyor.

Betonu oluşturan en önemli kısımlar olan çimento ve agreganın imal edilmesinde yüksek enerjiye gereksinim vardır. Ayrıca geniş yer kaplayan malzemelerin depolanması ve taşınması için araç yakıtları da büyük maliyete neden olur. Beton santrallerinde fazla sayıda işçiye ihtiyaç duyulması da işçilik fiyatlarını artırıyor. Dolayısıyla kurulum maliyeti, transmikserler, santraller, araç park alanları için oldukça yüksek bir bütçe ayrılması gerekir.

Hazır Beton Mikseri Kaç Metreküp Beton Alır?

Hazır beton taşıyan mikserlerin tank hazneleri farklıdır. Taşıyıcı mikserler, 3 ile 16 metreküp hacme sahiptir. Beton siparişi verilirken beton santraline mikserlerin taşıma kapasiteleri sorulmalıdır. Standartlara göre mikser haznesinin yüzde 80’i betonla doldurulur, karışım için yüzde 20’lik kısmı boş bırakılır.

1 Metreküp Beton Kaç Metrekare Yer Kaplar?

1 metreküp betonun kapladığı yer, dökülecek alanın en, boy ve yüksekliğine göre değişir. Örneğin; 4 m x 6 m bir alana şap betonu dökülecekse yüksekliğe bağlı olarak dökülecek beton metrajı belirlenir.

  • 10 cm şap kalınlığı elde etmek için Hacim= 4 x 6 x 0,10 = 2,40 m3
  • 15 cm şap kalınlığı elde etmek için Hacim= 4 x 6 x 0,15 = 3,60 m3
  • 20 cm şap kalınlığı elde etmek için Hacim= 4 x 6 x 0,20 = 4,80 m3 olarak bulunur.

Kaliteli Hazır Beton, Karay Beton’da

Ana faaliyet alanı hazır beton üretimi ve satışı olan Karay Beton, Adana’da bilgisayar kontrollü ve tam otomasyonlu bir tesis ile hizmet veriyor. Tesisimizde beton üretimi kalite kontrol süreçleri çerçevesinde takip ediliyor ve G uygunluk belgeleri ile TSE standartlarında üretilen hazır beton müşterilere ulaştırılıyor. Hazır beton fiyatlarımız hakkında bilgi almak için tıklayın.

35 Yıldır İnşaatın Her Alanında

Sosyal Medyada Paylaş