Teklif Al
Geçirimsiz Beton Nedir?

Geçirimsiz Beton Nedir?

Uzun ömürlü, sağlam ve su geçirmez beton olarak adlandırılır. Betonun geçirimsizliği ise betonun kendisinden, tesisat parçalarından, çatlaklardan, derzlerden su geçirimini kısıtlayacak gerekliliklerin yerine getirilmesi oranında belirlenir. Geçirimsizliği artırmak için ise içerisine suya dayanıklı katkı maddeleri eklenmektedir.

Beton Geçirimsizliğinin Önemi Nedir?

Su yalıtım sorunları, havaların soğuduğu ve yağışların arttığı dönemlerde oluşur. Binalarda doğru su yalıtımı yapılmadığı zaman yağışlar ile birlikte su beton içerisine sızar binalara zarar vermeye başlar. Su, bir çatlak veya kanaldan ilerleyip betona sızar ve sonunda da betonu aşıp dışarı çıkar. Bu da betonda performans kaybına neden olur. Binalarının temellerinin su alması ise problemlerin katlanarak artmasına ve ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü temel suları binaya temelden zarar verir ve betonda korozyon riskini artırır. Korozyonun beton üzerindeki etkisi ise yıkıcıdır.

Beton Ömrü Nasıl Uzatılır?

Beton ömrünü uzatmak, betonun verimliliğini artırmak için su izolasyonu çok önemlidir. Bunun için de beton izolasyonunun doğru yapılması, su yalıtımı sağlanarak betonun sudan korunması gerekir. Geçirimsiz betonlar demir, çelik ve beton donatıyı korozyona ve dış etkilere karşı korur ve yapıların ömrü uzar.

Adana’da Geçirimsiz Beton Karay Beton’da!

Adana hazır beton üreticisi Karay Beton, ürettiği yüksek kaliteli geçirimsiz betonlar ile binalarınızın ömrünü uzatıyor. Çimento esaslı su yatılım ürünleri ile beton geçirimsizliğini artıran Karay Beton, betonun hafif titreşim ve hareketleri ile de geçirimsizliği pekiştiriyor. Sizler de Adana’da geçirimsiz betona ihtiyaç duyuyorsanız, inşaat projeleriniz için Karay Beton ile iletişime geçebilirsiniz.

35 Yıldır İnşaatın Her Alanında

Sosyal Medyada Paylaş