Teklif Al
Geçirimsiz Beton

Geçirimsiz Beton

Geçirimsiz Beton

Uzun ömürlü, sağlam ve su geçirmez betonlara geçirimsiz beton denir. Betonun geçirimsizliğini artırmak için içeriğine suya dayanıklı katkı maddeleri eklenir. Su geçirimsizliği, betonun kendisinden, tesisat parçalarından, çatlaklardan, derzlerden su geçirimini kısıtlayacak gerekliliklerin yerine getirilmesi ile belirlenmektedir.

Su yalıtım sorunları, havaların soğuduğu ve yağışların arttığı dönemlerde gündeme gelir. Binalarda doğru su yalıtımı yapılmadığı zaman yağışlar ile birlikte su beton içerisine sızar ve binalara genişe dönüşü olmayacak zararlar verir. Su, bir çatlak veya kanal bularak betona sızar ve en sonunda da betonu aşarak dışarı çıkar. Bu da betonda performans kaybı anlamına gelir. Hele bir de binalarının temellerinin su alması durumunda bu problem katlanarak artar ve geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkarır. Çünkü temel suları binaya temelinden zarar verir. Su veya rutubet betonda korozyon riskini artırır. Korozyonun etkisi ise yıkıcıdır.

Binaların beton verimini artırmak, beton ömrünü uzatmak için beton su izolasyonu önemlidir. Bunun için beton izolasyonunun doğru yapılması, betonun sudan korunması, su yatımının sağlanması gerekir. Geçirimsiz betonlar, binalarda demir, çelik ve beton donatıyı korozyona ve dış etkilere karşı koruyarak yapıların ömrünü uzatır.

Adana’da geçirimsiz beton ürünleriyle Karay Beton daha uzun ömürlü binalar için hizmetinizde.

Su Geçirimsiz Beton Nasıl Elde Edilir?

Geçirimsiz beton, betonu suya karşı geçirimsiz kılarak kuvvetlendirir. Çimento esaslı su yalıtım ürünleri sıvı bir halde betona uygulanır, betonun hafif titreşim ve hareketleri ile uyum göstererek su geçirimsizliğini sağlar.

Kar Suyu Betona Zarar Verir Mi?

Kar ve yağmur suları kanalizasyona verilmiyorsa temelde birikir ve binanın temeli su almaya başlar. Binada geçirimsiz beton kullanılması durumunda beton suyu çeker ve korozyon riski artar. Korozyon ile birlikte betonun ve beton içerisindeki demir ve çeliğin ömrü azalır ve bina üzerinde yıkıcı riskler ortaya çıkar.

Geçirimsiz Beton Ürünü İçin Teklif Al

Adana’da Geçirimsiz beton ürünlerimiz ile ilgili teklif almak için aşağıda bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinizi aldıktan sonra yetkililerimiz en kısa zamanda size dönüş yapacaktır.

Diğer Özel ve Teknik Beton Ürünleri